Wyprawka dla mamy i dziecka

Jaki wybrać ręcznik kąpielowy dla dziecka?

jaki ręcznik dla niemowlaka jaki ręcznik dla noworodka jaki ręcznik wybrać dla dziecka

Ręcznik kąpielowy dla dziecka - wskazówki

Ręcznik kąpielowy dla dziecka to bardzo ważny element wyprawki niemowlęcej. Maleńkie dziecko, tuż po porodzie bardzo silnie odczuwa zmiany temperatur. Ważne jest, aby okrycie kąpielowe, które wybierzesz dla swojego dziecka jak najlepiej absorbowało wodę. Musi być też ono bezpieczne dla dziecka i praktyczne w użyciu dla Ciebie drogi rodzicu.

Pierwsza kąpiel noworodka wiąże się z wieloma emocjami rodziców. Sporo z nich nie czuje się pewnie w perspektywie, gdy musi zanurzyć dziecko w wodzie. Znają zasady jedynie z teorii, ale nie mieli wcześniej okazji praktykować. Poszukują więc różnych akcesoriów, które mogłyby uprzyjemnić i ułatwić cały tę czynność. Są to np. termometry wody do kąpieli, podkładek, owijek do wody, płynów do kąpieli oraz ręczników kąpielowych dla dziecka.

Po wyjęciu z wody niemowlęta często reagują płaczem z powodu zimna. Dlatego tak ważne jest, aby tuż po zostało otulone mięciutkim ręcznikiem kąpielowym. Aby kąpiel nie kojarzyła się dziecku z dyskomfortem, ważne jest, aby już od samego początku zadbać miłą atmosferę tej czynności. Zacząć należy od tego, by okrycie kąpielowe zapewniało mu ciepło i dawało poczucie bezpieczeństwa. W artykule przedstawiamy najważniejsze cechy dobrego ręcznika kąpielowego. Omawiamy również materiały, z których ręczniki są produkowane.

Spis treści

Co jest ważne w wyborze ręcznika kąpielowego dla dziecka?

Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę, gdy wybierasz ręcznik kąpielowy dla swojego dziecka:

  1. Absorbujący wodę : Ważne jest, aby ręcznik kąpielowy dla dziecka dobrze wchłaniał wodę. To niezwykle ważne, by unikać odparzeń i podrażnień z powodu wilgoci na wrażliwej skórze niemowlęcia. Szczególnie czułe na wilgoć miejsca to pachwiny, fałdki skórne i przestrzeń pomiędzy paluszkami.
  2. Miły w dotyku, ciepły: tuż po wyjęciu z wody maluszek może reagować płaczem. Jest to spowodowane tym, że jest o wiele bardziej wrażliwy na zmiany temperatury niż dorosły. Dlatego ważne jest, aby został natychmiast otulony. Zwróć uwagę, czy ręcznik, który wybrałaś jest miły w dotyku i ciepły.
  3. Ma wszyty kapturek : jest bardzo przydatną funkcją, kiedy chcemy otulić dziecko w całości i szybko osuszyć.
  4. Wielkość ręcznika: na początek sprawdzą się małe ręczniki o wielkości 80cm x 80cm. Jednak jeśli chcesz optymalizować koszty, weź pod uwagę, że Twoje dziecko rośnie. Dlatego wybór ręcznika wielkości 100cm x 100cm będzie bardziej przyszłościowym i ekonomicznym wyborem. Taki ręcznik będziesz mogła wykorzystać w kąpieli Twojego dziecka przez wiele lat.
  5. Materiał: zwróć uwagę, czy materiał, z którego wykonany jest ręcznik pochodzi z certyfikowanych surowców. Przeczytaj dokładnie zawartość składu. Pamiętaj też o tym, że gramatura ręcznika oraz rodzaj materiału wpływa na to, jak ręcznik będzie się sprawdzał po praniu. Wiele ręczników po wyjęciu z pralki i wysuszeniu jest szorstkich i podrażniają delikatną skórę dziecka.

Wszyty kapturek do ręcznika pomaga szybko osuszyć jego włoski

Z jakiego materiału produkowane są ręczniki kąpielowe dla dzieci?

Na rynku jest wiele dostępnych materiałów, z których wykonywane są ręczniki kąpielowe dla dzieci. Wzięliśmy pod lupę kilka z nich, sprawdźcie nasze zestawienie:

Ręcznik kąpielowy dla dziecka we wzory czy solo?

Musisz mieć świadomość, że Twoje dziecko chętnie rozpocznie wieczorny rytuał kąpielowy, kiedy będzie go kojarzył z przyjemnymi rzeczami. Taką rzeczą są na pewno zabawki, gąbki, sole do kąpieli, piana, czy właśnie kolorowe wzory na ręczniku kąpielowym. Dla najmłodszych dobrze sprawdzą się jednak stonowane, pastelowe kolory, np. beż, delikatny róż czy baby blue. Maluszek, który dopiero co poznaje świat bezpieczniej będzie czuł się w okryciu jednolitym, ponieważ dopiero zaczyna rozróżniać kolory i struktury.

Dla starszaków polecamy ręczniki z bohaterami ich ulubionych bajek, które znają z filmów czy książeczek. Kąpiel ze Spidermanem czy Elzą to przecież jest coś! Ponadto ręczniki z wzorami są chętnie zabierane przez dzieci na zajęcia sportowe, na basen czy także plażę.

Ręcznik kąpielowy dla dziecka – rada od zespołu Hello Skarbie

Jako rodzice z bagażem doświadczeń radzimy Ci, aby zainwestować choć w jeden lub dwa ręczniki dobrej jakości w większym rozmiarze. Szczególnie jeśli używasz na co dzień suszarki. Tanie ręczniki rozpadną się i nie będą wchłaniały wody. Droższe posłużą Ci znacznie dłużej.

Potrzebujesz prduktów dla niemowląt lub wyprawki?

Wpadaj do naszego sklepu !

Pakiety Wyprawkowe

Kasia Andrzejewska

About Kasia Andrzejewska

Kasia jest szczęśliwą żoną i mamą dwójki chłopców: Dominika (4 latka) i Olusia (2 latka). Swoje dzieci wychowuje w duchu rodzicielstwa bliskości, nieustannie pogłębia swoją wiedzę na temat wychowania i uważnie śledzi doniesienia naukowe w zakresie opieki nad dziećmi. Dodatkowo zawodowo zajmuje się podatkami międzynarodowymi. Mimo wielu obowiązków zawodowych i rodzinnych potrafi odnaleźć równowagę pomiędzy najważniejszymi obszarami jej życia. Social Media Kasi: LinkedIn, Tik Tok, Instagram.

One thought on “Jaki wybrać ręcznik kąpielowy dla dziecka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *