Ubranka dla noworodków na wyjście ze szpitala to temat, który w sercach przyszłych mam budzi radość i ekscytację. Chcemy, aby nasze dziecko  w ten dzień było pięknie ubrane, w odzienie, które podkreśli urocze oblicze naszego dziecka. W naszej ofercie znajdziesz pierwsze ubranka dla noworodków w rozmiarze 56 w kolorze białym.

Dedykujemy je maluszkom, które opuszczają szpital i udają się do swojego domku. Ubranka wykonaliśmy z najwyższej jakości bawełny, która posiada wszelkie certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Bawełna jest jednym z najbezpieczniejszych materiałów na ubranka dla dziecka, dlatego bazując na własnym doświadczeniu rekomendujemy ten materiał na ubranka dla Twojego maluszka. Zadbaj o to, aby aby Twój aniołek wyglądał cudownie przy wyjściu ze szpitala. Biel subtelnie podkreśli jego delikatne oblicze i dostarczy pięknych wspomnień, gdy maluszek będzie rósł w zastraszającym tempie.

Wyświetlanie jednego wyniku

Jaki rozmiar ubranek dla noworodka?

Rozmiar ubranek dla noworodka to w większości przypadków 56. Oczywiście, szacując rozmiar bierzemy pod uwagę badania lekarskie i pomiar maluszka jeszcze z brzuszka. Zdarza się jednak, że dzieci rodzą się nieco dłuższe od przewidywań z badań USG. Dlatego doradzamy, aby na sam początek zaopatrzyć się w ubranka również w rozmiarze 62. Jeśli istnieje możliwość, że Twój maluszek urodzi się przed czasem nie zapomnij również o ubrankach w rozmiarze mniejszym - 44 lub 50.

Jakie ubranka dla noworodka?

Wybierając ubranka dla noworodka kieruj się przede wszystkim jakością. Skóra niemowlęcia jest bardzo wrażliwa na sztuczne tkaniny, dlatego doradzamy, aby zdecydować się na ubranka w 100% z bawełny. Wybierając produkty Hello Skarbie masz pewność, że zostały one uszyte w Polsce z certyfikowanej bawełny.

Jakie ubranka dla noworodka po porodzie?

Po porodzie dla noworodka warto przygotować:

 • Body z długim rękawem (najlepiej na zapinane na guziczki lub zatrzaski, aby łatwo się zakładało)
 • Czapeczkę, która chroni główkę przed utratą ciepła
 • Śpioszki i pajacyki
 • Skarpetki
 • Cienki, ażurkowy kocyki, otulacz oraz rożek

 

Ile ubranek 56 dla noworodka?

Doradzamy, aby nie kupować fury ubranek w rozmiarze 56, ponieważ Twój maluszek będzie bardzo szybko rósł. Na sam początek warto mieć:

 • 5-7 body z długim rękawem
 • 5-7 śpioszków lub pajacyków
 • 3-4 kaftaniki
 • 1 cieplejszy sweterek
 • 2-3 czapeczki - ich grubość zależna od pory roku, w której rodzisz
 • 3-4 pary skarpetek

Czy w szpitalu dają ubranka dla noworodka?

Bardzo wiele szpitali daje ubranka po porodzie dla dziecka do użytku w szpitalu. Niektóre szpitale wręcz zabraniają używania w  szpitalu własnych ubranek. Należy jednak mieć ze sobą ubranka na wyjście ze szpitala. Powodem takiego postępowania jest możliwość zagubienia własnych ubranek np. podczas przewijania dziecka przez położne w trakcie badań. Koniecznie sprawdź, jakie są praktyki w szpitalu, w którym zamierzasz rodzić i przygotuj się już wcześniej.