Karmienie i laktacja to jeden z tych tematów, które wymagają od przyszłych mam gruntownego przygotowania jeszcze przed porodem. Wbrew obiegowej opinii, że „karmienie jest naturalne”, jest łatwe i przychodzi samo, bardzo wiele mam zderza się z przykrą rzeczywistością tuż po porodzie. Wszystkiemu winne jest brak przygotowania merytorycznego oraz akcesoriów, które mogłyby wspierać młodą matkę w procesie karmienia piersią. Osobiście znamy te problemy. Dlatego doradzamy, aby zapoznać się z naszą ofertą, jeśli tylko planujesz karmienie piersią. Znajdziesz u nas bardzo wiele artykułów, które będą Twoim wsparciem zarówno w karmieniu, jak i rozkręcaniu laktacji. Karmienie i laktacja to wspaniała i piękna droga, która nie musi wiązać się z przykrymi wspomnieniami.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 29

Laktatory to nieoceniona pomoc w rozkręcaniu laktacji

Laktatory to akcesoria, które stanowią nieodzowny element każdej wyprawki do szpitala. W naszej ofercie znajdziecie zarówno ręczne laktatory, jak i elektryczne. Wiele mam nie rozstaje się z nimi nawet przez całą swoją mleczną drogę. Są pomocne zarówno w rozkręcaniu laktacji, jak i jej podtrzymywaniu na określonym poziomie. Używane są również do gromadzenia zapasów mleka, które następnie można zamrozić w woreczkach do przechowywania mleka. Szczególnie zaś urządzenia te cenione są przez mamy, które muszą rozstać się ze swoim nowonarodzonym dzieckiem z powodu problemów ze zdrowiem maluszka np. z powodu wcześniactwa. Wówczas mama może odciągać mleko w domu i dowozić je do szpitala, które następnie podawane jest dziecku różnymi metodami.

Laktator ręczny będzie Ci pomocny, gdy zamierzasz odciągać mleko okazjonalnie, aby poradzić sobie z nadmiarem mleka lub zgromadzić zapas mleka na czas swojej nieobecności. Jest relatywnie tani, jednak musisz pamiętać, że użycie tego typu produktu będzie od Ciebie wymagać wysiłku, aby ręcznie zebrać wymaganą porcję mleka.

Laktator elektryczny jest droższy, jednak oferuje całe spektrum zalet i korzyści. Nasz laktator elektryczny nie wymaga użycia rąk (#handsfree) do odciągania mleka. Wkładasz go do biustonosza i. W tym czasie mleko odciąga się samo. Tego typu urządzenia mają różne tryby regulujące siłę ssania oraz różne cykle odciągania.

Bardzo pomocne w mlecznej drodze są również kolektory mleka, które z łatwością możesz włożyć do biustonosza, gdy karmisz z drugiej piersi, aby nie stracić ani jednej kropli cennego pokarmu.

Wkładki laktacyjne

Wkładki laktacyjne obowiązkowo spakuj do torby do szpitala, zarówno jeśli planujesz karmienie piersią, czy nie. Z pewnością jeszcze w szpitalu lub zaraz po powrocie do domu doświadczysz nawału pokarmu. Wówczas zastosowanie wkładek laktacyjnych uratuje Twoją bieliznę i ubrania przed poplamieniem. Są malutkie i dyskretne, zmieszczą się do Twojej torebki, jeśli będziesz musiała wyjść. Posiadają taśmy samoprzylepne, dzięki czemu z łatwością utrzymasz ich właściwą pozycję  biustonoszu.

Butelki ze smoczkiem

Nie sposób wyobrazić sobie wyprawki dla noworodka bez butelki ze smoczkiem. Nawet jeśli planujesz karmić piersią i się do niego przygotowałaś, to warto mieć butelkę w domu „w razie W”. Na rynku mamy bardzo wiele różnych rodzajów butelek. Pamiętaj, że należy je odpowiednio myć i sterylizować lub wyparzać, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Jest to szczególnie ważne w pierwszym okresie życia dziecka. Smoczki od butelek należy regularnie wymieniać i dbać o ich higienę. W naszej ofercie znajdziesz butelki antykolkowe, szerokootworowe z różnymi smoczkami. Doradzamy, aby zaopatrzyć się przynajmniej w dwa rodzaje, aby nie musieć szukać kolejnych modeli gdy będą już naprawdę potrzebne, gdy pierwsza butelka się nie sprawdzi.

Pojemnik na mleko modyfikowane

Jeśli planujesz karmić swoje dziecko mleczną mieszanką koniecznie zaopatrz się w pojemnik na mleko modyfikowane. Jest to swego rodzaju sorter z czterema przegródkami, do którego wsypujesz odmierzoną ilość potrzebnego mleka. To rozwiązanie przydatne jest w trakcie spacerów czy podróży, a także podczas nocnych pobudek, gdy każda minuta snu jest bezcenna.

Woreczki do przechowywania pokarmu

Chcesz zrobić zapasy swojego mleka i je zamrozić na awaryjne sytuacje? A może zmagasz się z nadmiarem pokarmu i chcesz je zachować na później? Nic prostszego – wystarczy, że wykorzystasz woreczki do przechowywania pokarmu i wlejesz do nich odciągnięte mleko. Na wierzchu możesz je opisać datą, by wiedzieć w jakim okresie po zamrożeniu zawartość będzie nadawała się do spożycia przez Twojego maluszka.

Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy przy wyborze odpowiednich artykułów, nie wahaj się z nami skontaktować. Zespół Hello Skarbie jest gotowy, aby Ci doradzić.